pondělí 2. prosince 2019

Jste připraveni na zimu?


 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_01_zpsiamtixd6.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_02_zpskyzoklfn.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_03_zpsqqpys2ao.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_04_zpsw1hk0wvz.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_05_zpsc5pebiui.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_06_zpsww3rsrod.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_07_zpslhfontau.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_08_zpsejbxoato.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_09_zpsfzmsdums.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_10_zpsz3lx4nzi.jpg

 photo stribrna-liska-rukavice-GANE-leather_11_zpsyiyklkh0.jpg

Máme za sebou teplý listopad, ale právě včera, symbolicky 1. prosince, první adventní neděli, se ochladilo tak, že jsem vytáhl hřejivější kabáty, šály, a oprášil svoje kožešiny. Tuto štólu ze stříbrné lišky jsem nedávno pořídil ve Scoro Coco, jednom z mých oblíbených obchodů s vintage oblečením. Tak ji hned nosím, protože stříbrnou lišku jsem chtěl, a navzdory hloupých protestů veganů je podle mě lepší nosit starou kožešinu, než si kupovat šálu z umělých vláken. Vždyť co může být ekologičtější a udržitelnější módou než nosit věci staré sedmdesát nebo osmdesát let? 

Kabát Sisley mám také ze sekáče. Nové jsou černé Levisky, mechanické hodinky Yonger et Bresson, kožené kotníkové Martensky, a rukavice na míru, které jsem si dal ušít u slovenské firmy GANE Leather. Jsou z jehnětiny, mají zapínání na knoflík, a podšívku z hedvábí, která příjemně hřeje, ale zároveň rukavice zůstanou tenké.

A co vy, jste na zimu připraveni? Všímáte si, kolik vlny obsahuje látka, ze které je váš kabát? A z jakého materiálu máte svetr? Co kožešiny? A jaké nosíte rukavice? 

2 komentáře:

 1. Dobrý den Víťo,
  zrovna jsem našla u prarodičů bílou polární lišku, ale ten puch je nesnesitelný (octový). Tak jsem si vzpomněla na vás. Máte nějaké tipy či odkazy o péči a o čištění kožešiny?
  A k otázce: Kožešinu si troufám vzít maximálně na ples k šatům, do města si opravdu netroufám. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, také jsem kdysi našel takovou kožešinu, a jediné, co trochu pomohlo, bylo nechat ji venku na mrazu, a také prý pomáhám když ji strčíte do těsně uzavřeného igelitového pytle s namletou kávou nebo jedlou sodou, anebo je tím rovnou posypete. ;)

   Vymazat