pátek 28. května 2010

Tak kde je to léto?!

Už včera jsem měl na sobě šortky, ale dnes se udělalo tak teplo, že jsem se oblékl opravdu letně, už už jsem se chystal odejít – a v tom začalo pršet. Jen taková přeháňka, která mě neodradila od toho, abych se zase převlékal.

Na sobě mám proužkové námořnické tričko z H&M, bílé bavlněné plátěné šortky, kožené sandály Levi’s, dědovu starou tašku a na krku mosaznou kotvu, kterou mi taťka kdysi dal a kterou jsem nedávno našel na fotce asi z roku 1968 – tehdy byla přišita na tričku, které na sobě taťka měl. Stačilo jen navléci si ji na konopný provaz a zavěsit na krk… :)

Lookbook teď přišel s tím, že si fotky nahrané na něm můžeme dávat na blog, a čtenáři k nim tak mají rychlejší přístup a můžou mi je „hajpovat“ ;)

čtvrtek 27. května 2010

H&M Fashion against AIDS a Kebab store party

Ve čtvrtek jsem si chtěl po nepovedné zkoušce spravit náladu, a tak jsem se kolem jedenácté vydal do Palladia, kde měla být v H&M uvedena kolekce Fashion Against AIDS. Oblečení se mi moc líbilo, i když většina z nich vypadala lépe na figurínách a fotkách než na mě. Po podobném pleteném, průsvitném svetru/tričku už jsem dlouho sháněl, ale opravdu na něj nemám postavu, kožená bunda mi neseděla stejně jako jeansové šortky a military vesta, a tak jsem si nakonec vzal – jak jej mamka nazvala – „husarský kabátec“ a ten nátělník. A připadal jsem si docela cool, když jsem už ve tři odpoledne stál u Portheimky na Smíchově v kabátku, který se začal prodávat teprve před šesti hodinami :D

Na úterní večer večer jsem byl pozván na Kebab store party. Sortiment obchodu nebyl nic moc. Samozřejmě tu drtivě převládalo dámské oblečení, a těch pár pánských kousků bylo povětšinou v poněkud obrovských velikostech, a tento street style mě moc nebere. Některé materiály nebo barvy se mi moc líbily, ale některé mikiny, trička nebo plavky mi připomínalo to, co jsem nosil, když mi bylo asi dvanáct nebo třináct, kdy mi oblečení ještě kupovala mamka. Dnes už podobné věci nenosím.

středa 26. května 2010

Boty, boty, boty

Tento článek věnuji hlavně slečnám. Už několik let pravidelně sleduji server Vintage Martini, kde jsou k mání především starožitné oblečení a doplňky od dob královny Viktorie přes „roaring twenties“ až po současnost.

Jedna z kategorií je také věnována botám od návrhářů. A dnes jsem obdržel e-mail, že je na veškeré doplňky sleva 50%. To znamená, že si můžete koupit třeba pantoflíčky od Manolo Blahnika za 43 Amerických dolarů, střevíčky z hadí kůže od Gucciho či hedvábné s lakovanou kůží a aplikacemi od Burberry za asi 120 Dolarů, a další spoustu dalších bot od Diora, Blahnika, Balenciagy, Prady, Versaceho, Celine, Fendi, Dolceho a Gabbany a podobně. A většina z nich je jako nová. Vřele doporučuji!

neděle 9. května 2010

Revoluce v pánských deodorantech

Garnier Men Mineral jsem chtěl už více jak před měsícem, kdy jsem na německé televizní stanici Pro 7 uviděl reklamu na tuto řadu deodorantů (spray, stick a roll-on), ve které slibovali zamezení pocení. A opravdu to funguje!

Bohužel jsem jeden z těch, kdo má (měl ;) problémy s pocením. Pach přebije každý deodorant, ale s mokrým tričkem v podpaží si zatím žádný neporadil. Ihned po aplikaci spreje jsem cítil ten rozdíl. Hned zaschnul a i když mi bylo horko, při kterém bych už byl dávno zpocený, měl jsme suché podpaží. Bylo to velmi nezvyklé, ale zároveň velmi příjemná změna a Garnier Men Mineral můžu vřele doporučit!

Vtip je v minerálu Mineralite, který absorbuje vlhkost - pot a pak jej postupně odpařuje. Vůně je jemná a nevtíravá a nepřebije váš parfém. Sice jsem musel dlouho čekat, protože obchody potřebovaly několik týdnů přestávku mezi reklamou hlásící "k dostání v každé drogerii" a skutečným zahájením prodeje. I tak jsem se ale dočkal, a toto je nejlepší a nejúčinnější deodorant, jaký jsem kdy měl. A za tu cenu?

středa 5. května 2010

Cartier na Pražském hradě

Od 9. července do 17. října se má v jízdárně Pražského hradu konat výstava více jak 350-ti výjimečných a historických šperků, hodinek a luxusních předmětů vytvořených firmou Cartier.

Praha se tak po New Yorku, Londýně, Paříži, Berlíně, Moskvě, Tokiu či nyní Pekingu stane dalším městem, které si bude moci prohlédnout 160 let tvorby královského klenotníka.

Prohlídka výstavy má trvat asi hodinu a čtvrt, nejpozdější vstup na výstavu je v 17:15 a musíte přijít včas. Návštěvníci budou vpouštěni po čtvrthodinách a ceny vstupenek se budou pohybovat v rozmezí od 275 – 325 Kč a budou k mání v předprodeji v síti Ticketpro.