pondělí 17. prosince 2012

Tvídový blazer


Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket


Outfit, který jsem měl na presentaci Gantu. Tvídový blazer Hirmer, kalhoty Levi's Commuter, vesta a vlněná kravata ze sekáče, košile Hawes and Curtis, boty Allen Edmonds, brož Aukro, ponožky s raky Gant.

Za fotky děkuji Beátě z Fashion Picanteria.

35 komentářů:

 1. Krátké rukávy, krátké nohavice, nevkusné ponožky. Působíš velice křečovitě

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten starý spor o rukávy - mně krátké nepřijdou, nohavice ovšem ano.

   Vymazat
  2. tie ponožky su skvelé práve!

   Vymazat
  3. rukávy v pohodě. (chápu, že je to nepochopitelný, když většině Čechů končej rukávy u konečků prstů)
   a kalhoty může mít třeba extra vytažený pro fotku, aby byly vidět ponožky?

   Vymazat
  4. Vzhledem k tomu, že jsem tyhle fotky fotila, můžu potvrdit, že si Víťa ty kalhoty schválně vytáhnul nahoru, aby byly vidět ponožky. Čistě pro účely téhle fotky. Jinak měly jeho kalhoty správnou délku :))

   Vymazat
  5. @Beáta: No, ale to P.T. publikum těžko z fotky pozná, žejo.

   Vymazat
  6. Myslíte si, že v tomto počasí chodím po venku s nohavicemi vytaženými skoro půli lýtek? Aha. Teď se ani nedivím tomu, že jste z fotky nic nepoznali...

   Vymazat
  7. Nohavice vypadají na první pohled velice krátké, to je potřeba psát, že jsou vyhrnuté schválně kvůli ponožkám, koho by to napadlo. Už vypadals jako Havlův uctívač :))

   Vymazat
 2. Tvíd! Tvíd! Tvíd! Více tvídu v Čechách!

  OdpovědětVymazat
 3. Ty nohavice jsou děsně krátké, ale třeba jsou pocta panu Havlovi ;) co my víme. K.

  OdpovědětVymazat
 4. A mě se to líbí! A kašlu na řešení krátkosti rukávů či kalhot, hlavně že to Vítkovi sluší! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chlupáčku, třetí a šestý pád zájmena "já" = "mně". Kolikrát ti to ještě bude třeba opakovat, ty jeden popleto.

   Vymazat
 5. asi jsem se omylem propadla do první republiky....

  OdpovědětVymazat
 6. Starej, mladej... ostatně jako skoro vždy

  OdpovědětVymazat
 7. Outfit dobrý možná tak na myslivecký ples.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhodou tady je patrné, že mladej... a nemusí být jak trhan, aby omládl.

   Vymazat
 8. jako lovec Pampalíny...tobě to vždy sekne...nedokážu si v tom představit většinu mužů v mém okolí...ale ty jsi prostě elegán Petruš

  OdpovědětVymazat
 9. Blazer tě dělá tlustého. Vypadáš, že máš břicho jako Schwarzenberg.

  OdpovědětVymazat
 10. Co blbnete, kde vidíte jaké břicho?

  OdpovědětVymazat
 11. Základem jsou čisté boty. A tvoje Víťo čisté určitě nejsou a každopádně už toho dle podrážky zažily hodně .... škoda :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě, že jsi mi to řekla, hned zítra si koupím knihu "Proč a jak čistit boty".
   Nenapadlo tě, že třeba pršelo? Vážně si myslíš, že si na módní presentaci, a ještě k tomu Gantu, vezmu špinavé polobotky?

   Vymazat
  2. Předem podotýkám "řekl" a né řekla. Pršet sice mohlo ale bohužel ty boty opravdu nevypadají tak, že by za jejich vzhledem stál jeden déšť. Podle mého už si zažily svoje a zasloužily by vyměnit.

   Vymazat
 12. Co to je presentace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/prezentace-presentace

   Ukazují tam oblečení a doplňky pro nadcházející kolekci.

   Vymazat
 13. 5. Psaní s a z

  a)Ve slovech zdomácnělých se původní s vyslovované v češtině jako [z] píše z.

  Např. analýza, azyl, báze, bazilika, buržoazie, dezerce, dezert, dimenze, emulze, epizoda, exploze, expozice, filozofie, fúze, gnozeologie, gymnázium, iluze, intenzita, invaze, izobara, izolace, kazeta, koroze, lyzol, nervóza, oáza, organizace, organizovat, pauza, penze, plazma, poezie, prézens, prezentace, prezident, provize, próza, revize, rezignace, rezistence, rezoluce, rezonátor, rezultát, senzace, torzo, tranzistor, trezor, univerzita, uzuální, verzálka apod. (http://www.pravidla.cz/vice/psani-slov-prejatych/?kapitola=6)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pochopil jsem tvoji narážku. Mně tam to "z" připadá divné, nepřirozené. Možná je to tím, že jsem chodil na střední do Rakouska a na vysoké měl většinu předmětů v němčině, ve které se většina cizích slov ponechává v původním tvaru, a tak jsem občas z českého pravopisu v šoku. Jednou na začátku prváku jsem učitelce nevěřil, že syžet se opravdu píše syžet. Všude je to sujet, jen u nás syžet. A podle mě je to zbytečné, protože člověk, který už o sujetu píše, už snad ví, jak se píše a vyslovuje, ne? S touto komunistickou reformou českého pravopisu nesouhlasím a vždycky si představím nějakého soudruha na ÚVKSČ, jak hřímá nad tím, že soudružky neví, co je to duchesse, tak z toho udělají dyšes, aby věděly, jak se to píše. Většinou "z" píšu, ale v některých slovech mě z toho ještě bolí oči...

   "1957 Pravidla českého pravopisu, Praha, ČSAV (Sekce jazyka a literatury). Jejich cílem bylo funkčně fonetizovat pravopis. Toto úsilí tvořilo nedílnou součást demokratizačního procesu, uplatňovaného v rámci jazykové politiky lidově demokratického státu, procesu směřujícího k zjednodušení, a tím zpřístupnění spisovného jazyka širokým vrstvám jeho uživatelů". Důvodem bylo, že „spisovný jazyk se stále více stává majetkem i lidí neznalých ani řečtiny, ani latiny, ani angličtiny.“ V cizích slovech zavedla psaní t místo th a z místo s."
   (Wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pravidla_%C4%8Desk%C3%A9ho_pravopisu)

   Vymazat
 14. A krepdesin bys psal jak? Mne ta presentace taky zarazila, zvlast kdyz nekdy mluvis, resp. pises, jak dlazdic.Ne ze bych byl treba zastancem kurzu a pulzu, ale ty fakt pises analysa, nervosni, resignace nebo treba tresor?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krepdešín pokud možno nepíšu :D Záleží jak kdy. V osobních dopisech a tak píšu "s", ale chápu, že pro většinu by "nervosní" vypadalo asi zvláštně. Ale mně "nervózní" připadá prostě... divné. Snažím se psát to podle současného pravopisu, ale občas mi to nedá.

   Vymazat
 15. Méně papat, více se hýbat!

  OdpovědětVymazat
 16. jaký máš číslo nohy? 80?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No velké nohy se většinou líbí, protože pak jsou velké i jiné části těla :) Takže nenavážet se, ale závidět je potřeba :))

   Vymazat
 17. Podle mého názoru je přesah tohoto blogu někde jinde a vůči drobným sporným detailům (rozdílné názory na gramatické nuance či málo vyleštěné boty) by měli být hodnotitelé velkorysí...

  Mně jsou autorovy názory blízké, sympaticky staromódní či starosvětské...

  Pěkného Ježíška!

  OdpovědětVymazat