čtvrtek 28. července 2011

Balení


Photobucket

Konečně můžu zase využít svoje staré kufry. Jsou to originály asi ze 30. nebo 40. let a ten velký kufr je dokonce české výroby - Kazeto Přerov, firma existuje ještě dnes. Ten kufřík na toaletní potřeby jsme si koupil ve Francii, jedna skoro devadesátiletá paní mi říkala, že stejný měl její manžel už když se brali.

Nemohu si pomoci, ale ty současné kufry z umělých materiálů, na kolečkách, se mi hnusí a nejraději bych je nepoužíval. No ale když už na nádražích nejsou portýři, na letištích otravují s dvaceti kilogramy maximální hmotnosti a kočí taxikář vám kufry až do bytu určitě nevynese, tak co mi zbývá :D Lidé tehdy ale hloupí nebyli. Když si do lodního kufru, sice těžkého jak sviňa, pověsili saka a kabáty a do šuplíčků v něm poskládali prádlo, měli jistotu, že jim oblečení dorazí nezmačkané. A ten toaletní kufřík s broušnými lahvičkami, sadou na manikúru, kartáčem na šaty, nazouvákem a podobnm vybavením? Krásný a praktický. Dnes se předpokládá, že si muž všechny potřeby nacpe do toaletní tašky a tu do kufru, zatímco toaletní/kosmetické kufříky pro ženy se stále vyrábějí. Škoda.

Touto dobou jsem už na cestě do Francie... Konečně mi začala dovolená! S rodiči jedeme napřed pro bráchu do Burgundska, pak navštívit známé v Chamberet en Corrèze a pak na týden k oceánu do Arcachonu. Takže se teď těším na to, jak dva týdny nebudu dělat vůbec nic, jen se povalovat, srkat ústřice a jíst krevety, popíjet víno a užívat si zaslouženou dovolenou :)

A co vy a dovolená? Už jste někdy byli nebo se teprve chystáte?

Photobucket

36 komentářů:

 1. ó :) sú krásne :)Nuž čo koža je len koža :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ty kufry jsou FANTASTICKÉ! :) ...a osobně si myslím, že se kosmetické kufříky pro pány nedělají proto, že by sis ho koupil ty, pak další tři muži a zbytek by mohli výrobci rovnou vyházet. Dneska už málokterého chlapa zajímá, jestli se mu do kufru vleze kartáček na šaty :) Budiž ti to ke cti :)

  http://my-retro-fashion.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 3. to vypadá kouzelně, úplně to dýchá historií.... a užij si dovolenou! :)

  OdpovědětVymazat
 4. ach můj bože! ty kufry nutně potřebuji vlastnit, abych se s nimi mohla pusinkovat v posteli

  OdpovědětVymazat
 5. wow..tie kufre sú perfektné..milujem starodávne veci :))

  OdpovědětVymazat
 6. pravda, tieto majú oveľa väčší šmrnc :)

  OdpovědětVymazat
 7. páni, už jsem si myslela, že takový kufr nikdo dneska nemá ;) dobře ty!

  OdpovědětVymazat
 8. Taky jsme kdysi měli tyhle krásné kufry...

  OdpovědětVymazat
 9. Ty zavazadla jsou okouzlujici, taky by se mi neco takoveho libilo :)
  Chvalim moc moc moc!

  OdpovědětVymazat
 10. Jsou suprový!!! Kde se dají sehnat? Užij si dovolenou:)

  OdpovědětVymazat
 11. tak pekne sa ani ja neviem zbalit !

  OdpovědětVymazat
 12. No, ty hnusné plastové/skořepinové mají výhodu, že přežijí hrozné zacházení na letištích (teda mluvím o kufrech Samsonite, nevím, kolik toho vydrží ostatní) A takovýhle kufr je snad možné vzít snad jedině jako carry-on, nebo když jedeš někam autem a máš přehled, co se s kufrem děje...jinak by asi nedopadly dobře, což by byla škoda...

  OdpovědětVymazat
 13. Cestovani se stylem...jinak bych si te ani nedokazala predstavit. :)

  OdpovědětVymazat
 14. Renata: To máš pravdu, proto jsem rád, že jedeme autem a že si je můžu vzít... ;)

  OdpovědětVymazat
 15. tak to je překvapení vidět, že někdo v této době používá tyto nádherné kufry =)

  OdpovědětVymazat
 16. No jo, krásné, ale při představě, že je budu někam tahat, byť jen pár metrů... to by mi upadly ruce. A vzhledem k tomu, že galantní muži nejspíš vymřeli, musím se spokojit s těmi kufry na kolečkách.

  OdpovědětVymazat
 17. tie kufre sú moc okúzlujúce :o)

  truskawka-fashion.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 18. ty kufry jsou fakt úžasný...taky miluju tyhle staré kufry, ale fakt se mi s nima tahat nechce, takže používám (jako všichní) ty s kolečkama
  moc se mi líbí tvůj blog

  OdpovědětVymazat
 19. Krása krása krása. Jen mi vrtá hlavou, co vezeš v tom kulatém - buřinku asi ne...?
  Odpověď na tvou otázku je bohužel jednoduchá - jak jsem se dočetla v Ona dnes, pánům stačí na desetidenní dovolenou 14 kousků oblečení (že prý si to přeperou, cha), takže jim v lepším případě zbyde místo na hygienu - v tom horším... ech, snad radši nedomýšlet.
  Ve čtvrtek zvedám kotvy směr letní škola. Bohužel už za mě ČHMI rozhodnul, že s sebou beru tu největší krosnu, co doma máme. Bude po okraj nacpaná svetry, zimními ponožkami, flanelovým pyžamem a fénem. Strávíme krásných 10 dní v krásném, leč pravděpodobně notně vymrzlém zámku. Takže Ti tu Francii zcela nepokrytě závidím.

  OdpovědětVymazat
 20. Kufry jsou vskutku krásné, to se jim rozhodně upřít nedá. Jen jsem se chtěla zeptat - jak často je používáš a jak dlouho je máš? Zajímalo by mě totiž, kolik takovýhle vintage kufr vydrží. (Pokud se odpověď skrývá v některém z tvých starších článků, omlouvám se předem, tvůj blog sleduju teprve kratší dobu ;)).
  Jinak na dovolené jsem byla na začátku prázdnin ve Španělsku a dala bych asi cokoliv za to být někde jinde než v uchcané O(s)travě. :)) Francii si užij.

  OdpovědětVymazat
 21. Celé je to veľmi pekne napísané.Tak prajem príjemnú zábavu a veľa zážitkou.:)

  OdpovědětVymazat
 22. Krásné kufríky! Uži si dovolenku a napíš ako bolo!:)

  http://mia-miamodel.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 23. Ach bože! Ty jsou dokonalé! Miluju všechno staré, krásné, milé! :)
  Užij si dovolenou :)

  OdpovědětVymazat
 24. kufre sú božské-- ja mám tiež podobný. A dovolenka? pozri na http://nesmode.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 25. http://5duvodu.blogspot.com/2011/08/2-patero-duvodu-pro-lucii.html

  OdpovědětVymazat
 26. Opaline: Kufry jsou asi ze 30./40. let a já už je mám asi šest let, a využívám je několikrát do roka a myslím, že toho vydrží hodně, když už vydržely až do teď :)

  OdpovědětVymazat
 27. A jak to děláš, když někam letíš letadlem? Používáš ty neestetické, ale bytelné, skořepinové, nebo tomu se létání vyhýbáš, abys mohl být stále stylový?

  OdpovědětVymazat
 28. Co mi zbývá, používám ty hnusné, odolné kufry...

  OdpovědětVymazat
 29. Ty kufry jsou skvělý. Taky chovám staré věci a design v úctě. Mimochodem, tahle značka kufrů by tě mohla zajímat (pokud ji neznáš).
  http://www.globetrotter1897.com/collections/original/

  OdpovědětVymazat
 30. ja som ten najväčší našla včera pri kontajneri na ulici :-)))))))) teraz sa z neho teším doma!

  OdpovědětVymazat
 31. Můžu se zeptat, kdes ty kufry (černý kazeto a ten na klobouky) sehnal? Jsou neskutečně zachovalé ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten na klobouky mám z antiku a ten cestovní Kazeto z Aukra. Vyskytují se tam celkem často a často ve velmi dobrém stavu. Tento je jako nový :)

   Vymazat