čtvrtek 29. listopadu 2012

Proti kožešinová propaganda
Když jsem toto video poprvé viděl na Facebooku, tak jsem si říkal, že je to zase jen nějaká kravina plná informací vytržených z kontextu, která má oblbovat náctileté, kteří ještě nemají vlastní názor, tak se nadchnou pro to, co zrovna někde frčí. Ale když jsem viděl reakce, a že už to sdílí i lidé, o kterých jsem si myslel, že dokáží sami přemýšlet, tak jsem si řekl, že je to asi dobře  udělaná propaganda. Myslím, že nad tímto videem a reakcemi, jaké v lidech vzbuzuje (soudě podle internetových diskusí), by zaplesal, pochvalně kýval a  po rameni poklepával i odborník na propagandu a "osvětu" Dr. Goebbels.

Proč všichni tolik brojí jen proti kožešinám? Jistě, určitě někdo bojuje i proti chovu zvířat na maso. Ale když většina lidí maso jí a kožešinu nenosí, tak přece nepůjdou sami proti sobě a nebudou požadovat zákaz chování zvířat pro maso, že jo.

Zvířata chovaná pro maso žijí ve stejných podmínkách jako kožešinová zvířata.  S tím rozdílem, že norci a lišky jsou rychle zabiti výfukovými plyny nebo elektrickým proudem, zatímco zvířata zabíjená pro maso jsou více či méně omráčena ranou do hlavy, pak je jim proříznuto hrdlo a umírají na vykrvácení. Kdo někdy viděl zabíjačku, tak ví, jak taková smrt probíhá. Jak sebou zvíře v agonii cuká, řve, a jak dlouho trvá, než naposledy vydechne.

Kožešinové zvíře chované v zajetí by zemřelo, kdyby bylo puštěno na svobodu, protože je zvyklé na chov v zajetí a neumí si zajistit potravu. Podobně jako kuřata, prasata, psi nebo koně, když už tu ochranu zvířat chcete brát tak vážně. Tato zvířata byla domestikována. Sice dávno, ale také to byla divoká zvířata, která člověk zajal a začal chovat pro svoje potřeby. Ale jak se zdá, to nikomu tolik nevadí. Nebo protestujete i proti chovu koní, dostihům, držení zvířat v zoo nebo v cirkuse?

Jak často si kupujete kožešinu? A jak často jíte maso? Aha. Tak si uvědomte, kolik zvířat umírá kvůli masu a kolik kvůli kožešině, a co z toho si kupujete vy. A ne, umělá kožešina nikdy nenahradí tu pravou. Co kdybyste přišli do restaurace a oni vám řekli, že ten hovězí steak je ze sóji? Vypadá jako hovězí steak, ale není to ono. Mimochodem, nechoďte na mě s tím argumentem, že zvíře na maso se spotřebuje celé, a u kožešinového se vše kromě kožešiny vyhodí. Z tuku norků se dělají krémy na tělo, pleť či na boty a ze skeletů se dá vyrobit masokostní moučka.

Proto mi připadá hloupé, jak někteří brojí proti kožešinám a argumentují právě tím, jak kožešinová zvířata trpí. Přitom se cpou masem a nosí boty z kůže zvířat, které trpělo úplně stejně. A jestli už zemřelo kvůli masu nebo pro kožešinu je přece jedno. Bylo chováno za účelem zabití. A ať už zemřelo z toho či onoho důvodu, bylo to pro vaši (naši) potřebu. Tak o co vám jde? O to, že všichni zabíjíme zvířata, ale ten váš důvod se vám zda lepší než důvod někoho jiného? Aha, to opravdu dává smysl.

Takže pokud jste proti chování zvířat pro kožešinu, jste vegetariáni? Jste proti zoologickým zahradám? Proti chování domácích mazlíčků? Proti chování koní, proti dostihům? Proti cirkusům? Proti akvarijním rybám? Proti rybaření? Proti vejcím od slepic chovaných na farmách? Pokud říkáte, že umělá kožešina dokáže nahradit tu pravou, dali byste si raději sóju nebo jinou náhražku než kus hovězí svíčkové? Jestli ne, tak jste u mě pokrytci.

středa 21. listopadu 2012

Novinky


Photobucket

Photobucket

Photobucket


Poslední dobou nestíhám a na blog mi nezbývá moc času. Tak jsem si alespoň udělal radost několika věcmi.

Nedávno mi přišla sametová šála D&G, kterou jsem si koupil na Slevomatu v sekci Móda a luxus. Z té mám obrovskou radost! :)

Konečně jsem sehnal rukavice s knoflíkem. Dnes už se skoro nevyrábí a narazit na ně je velice těžké. Jsou o něco delší než dnes běžné rukavice a nesklouzávají z ruky. Mám je z Art deco galerie v Michalské, toho skvělého obchůdku plného všeho možného, především z první republiky. Jsou už hodně staré, ale nikdy nepoužité, kůže je kvalitní a krásně měkká a má krásnou barvu s trochou patiny.

A hřát mě teď bude (mimo jiné) červený vlněný svetr Pringle of Scotland. Čím jste si v poslední době udělali radost vy?

čtvrtek 15. listopadu 2012

Kožich Maison Martin Margiela with H&MPhotobucket


Můj nový kožich ze spolupráce Maison Martin Margiela with H&M, jejíž výsledek je od dnešního rána v prodeji. Stejně jako ostatní kousky z této kolekce je i tento inspirován jednou z předešlých sezón - kožichem z bobří kožešiny na podzim a zimu 2007/2008. Není nad pravou kožešinu, ale ano, vypadá moc dobře. Už se těším, až si jej někam obleču :)

pondělí 12. listopadu 2012

Vínový kabát


Photobucket

Photobucket

Photobucket

Dnes byl v Praze krásný podzimní den. Pošmourno, ale nepršelo, nefoukalo a nebyla moc zima. Tak jsem si udělal procházku a byl s kamarády (a kamarádkami) v Lamborghini a v Prádelně, kde mají skvělé zákusky a domácí limonádu.

Fotky se moc nepovedly. Ta nahoře z nich byla nejlepší, a to není moc ostrá a mám na ní šíleně křivé nohy... Vínový kabát a rolák mám z H&M, přitom na první pohled vypadá luxusně. Džíny Wrangler, ponožky z Le Premier a brož z Aukra. Tassel loafers (Alfred Sargent) jsem si objednal na internetu, ale v Praze je můžete sehnat třeba v Classic shoes na Újezdu.

úterý 6. listopadu 2012

Víkend s Annou


Photobucket

Photobucket

Photobucket


V sobotu jsme to s Annou roztočili na Eiffelovce. Jaký byl Váš víkend?

Tričko Alexsander Palombo for Eleven Paris koupené na Slevomatu, bunda a kalhoty H&M, Kedsky a Happy Socks z Urbanluxu.

sobota 3. listopadu 2012

Červené doplňky


Photobucket


Někdy mám chuť obléct se do šedé nebo černé a outfit zpestřit několika výraznými doplňky. Červená se s šedou i černou dobře kombinuje a toto jsou moje nejoblíbenější červené doplňky!

Boty Clarks z broušené kůže jsou velice pohodlné a líbí se mi způsob zavazování na knoflíky zlaté barvy. Koupil jsem je na Slevomatu.

Kdo by neznal zápisníky Moleskine? Tento je tak malý, že se mi vždy vejde do kapsy.

Jak se tak dívám, poslední dobou mi přibývají jen barevné ponožky. Tyto mám od Happy Socks.

Ta červená květina je vlastně spona do vlasů z H&M, ale nosím ji v klopě. Třeba tady.

A co vy? Máte rádi červenou? A výrazné doplňky?