čtvrtek 27. září 2012

Tvídové sako a Missoni pro LindexPhotobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket


Do tohoto saka z nové kolekce H&M jsem se zamiloval na první pohled. Látka se zdá na první pohled hrubá, ale je jemná a sako je velmi pohodlné a příjemné na nošení. A i když není vidět, líbí se mi červená podšívka rukávů :) Kromě toho mám na sobě košili Hugo Boss, kalhoty Cerruti, boty Sansibar, hedvábnou kravatu Ermenegildo Zegna a květina v klopě je spona do vlasů z H&M.

Takto jsem byl na prezentaci kolekce Missoni pro Lindex, která je právě v prodeji. Kdo má rád vzory Missoni, určitě si přijde na své. Zkoušel jsem si Olga mi zkoušela tu šálu na poslední fotce - prý na ní vypadám jako vrah :D Ale myslím, že mi ta šála celkem ladila k tomu saku, ne? ;)

Za fotky děkuji Beátě z Fashion Picanteria, jen ta poslední je od Olgy z blogu Life Styling.

sobota 22. září 2012

Anna Dello Russo for H&M


Photobucket

Photobucket


O módě pro dámy nepíšu často. Ale kolekce Anny Dello Russo pro H&M se mi líbí tak moc, že jsem ji tu musel zmínit. Šperky jako od Alfonse Muchy, kožené kozačky nad kolena a ten tyrkysový cestovní kufr a toaletní kufřík se zlatými aplikacemi... Ty kufry jsou tak boží, že je chci!

pondělí 17. září 2012

Díky politické korektnosti nejsme burani. Jsme alternativní.Photobucket

Dříve lidé museli dodržovat společenská pravidla, etiketu, a dbát na společenské vystupování. U vyšších vrstev to bylo samozřejmostí a takto se odlišovaly od spodiny. A kdo jich nedbal, byl buran, a lidé se na něj dívali s opovržením. Jeden by řekl, že dnes, v době demokracie, blahobytu a stírání společenských vrstev, kdy vzdělání je přístupno všem, a všichni mají stejné možnosti, by se měli dobře chovat všichni. Ale je tomu tak i ve skutečnosti?

Dnes už neexistují burani, vidláci ani póvl. Tedy existují, ale říká se jim jinak. Dnes je takový člověk svůj, alternativní, originální, cool a "v pohodě", a kdo takové lidi (právem) označuje za burany, vidláky nebo póvl, ten je netolerantní, upjatý, namyšlený, povrchní snob, který se nad ně povyšuje a na něco si hraje.

Kdo nadřízené ženě podrží dveře, zvedne něco, co upustila nebo jí s něčím pomůže, je vlezdoprdelka a šplhoun. Kdo neplive, nekrká a neprdí, není správný chlap. Jít na ples v obleku? To přece nejde, protože kravaty škrtí, tesilky nosí přece jen páprdové, a vzít si polobotky? Ty nosí jen dědci. A vůbec, obleky jsou jen pro upjaté snoby. Pro povrchní lidi. A fajnově oblečené chodí jen buzny. Opravdu? Přemýšlíte takto i když jdete na přijímací pohovor nebo na zkoušku, na kterou jste se neučili? Aha, pokrytci.

Když přijdu ve smokingu na akci, kde na pozvánce stálo black tie, bývám tam takto oblečený (téměř) sám. Polo tričko je přece dostatečně formální na to, abyste je mohli nosit na doma i na audienci u prezidenta republiky. Vždyť je na něm krokodýl! A ty modré vyšisované džíny přece stály pětku, tak jsou dost dobré i sem. A džíny nosí i dělníci a tak se nebudete povyšovat a nepůjdete oblečený jako snob, ne? Ne, budete vypadat jako debil, který neumí ani anglicky, ani neví, co je black tie a navíc je mu to jedno. Pak si kladu otázku, proč na takovou akci chodí, když mu na ní nezáleží? Proč dělá vše proto, aby vypadal jako lůza? Výhodou pro něj ovšem je, že většina zúčastněných je stejná, takže zapadá; je uvolněný, na rozdíl od těch páprdů, kteří se škrtí ve smokingu. Opravdu?

Jste přece individuální, originální, a musíte dávat najevo svůj vkus, ať už je sebeohavnější a nevhodný, protože vám se to líbí a nebudete se přece podřizovat nějakým směšným pravidlům. Když máte rádi hory a lesy a rádi nosíte trekové oblečení, musíte to ukazovat všem. Samozřejmě i na plese, abyste těm povrchním lidem ukázal, jak jste free a sví. Viz také komentáře free Petry Hrdličky pod touto fotku, kterou jsem nahrál na Facebook. Když jste tak alternativní, proč chodíte na podobné akce? Nějak mi to nedává smysl. Jak mám brát třeba ty cool alternativní hippiesáky vážně, když chodí na takové akce? Nebo je to jen póza?

Proč se zatěžovat nějakými společenskými pravidly? Jen nás otravují! Ne, právě naopak. Pravidla jsou tu proto, aby nám život ulehčovala. Ať už silniční, zákony, školní systém, ... Nikdo si je nevymyslel jen tak, vše má svůj původ. Představte si silnice, na kterých nikdo nerespektuje pravidla provozu. Zkuste dolévat víno nějakému blbovi, který tu sklenku prostě nemůže nechat stát nad nožem, kam patří. Anebo vrážíte do lidí, kteří si asi myslí, že žijeme ve Velké Británii, protože chodí po špatné straně a ještě na vás vrhají nenávistné pohledy.

Jedna věc je tolerance. Ale něco jiného je pohodlnost, lenost, asociálnost a nedbání jakýchkoli pravidel. A buranské oblečení a chování by se tolerovat neměly. Čím to je, že se dnes spousta lidí chová tak, jak za mladých let našich (pra)babiček činila jen spodina? A proč se oblékají jako nevychovaní spratci? Proč to akceptujeme? Proč tak milujeme sportovní, trekové a funkční oblečení (funkční = zde eufemismus pro polyester)? Proč do města nenosíme "normální" městské oblečení a účelové oblečení nenosíme jen k tomu danému účelu, a ještě říkáme, jak jsme alternativní a sví, když vlastně jen předvádíme nedostatek vychování?

středa 12. září 2012

Viktor a Rolf: Spicebomb


Photobucket


Už nějakou dobou sháním nový parfém, protože můj oblíbený Dior Homme už má dávno každý druhý a Terre d'Hermès už snad taky. A tak chci něco nového. Toto září jsem se těšil do na dva nové parfémy, které jsou u nás k sehnání výhradně v prodejnách SephoraSpicebomb od nizozemského návrhářského dua Viktora a Rolfa a parfém Lady Gaga, Fame (ne, ten jsem nechtěl pro sebe, ale Gaga je halt osobnost a její parfém mě velmi zajímal).

Flakon Fame mi připomíná Arpège od Lanvin. Možná proto, že jsem jej loni kupoval mamce k narozeninám a flakon tohoto nádherného parfému mi utkvěl v paměti. S tím rozdílem, že černá je samotná tekutina (prý si to tak přála Lady Gaga) a flakon je z čirého skla. Čekal jsem něco šokující, zvláštního, jedinečného, a - je to sladká ovocná vůně, která mi připomíná něco, co už jsem někde cítil; myslím, že Paco Rabanne XS Black voní skoro stejně. Nemůžu si pomoct. Zklamala mě.

Naopak ze Spicebomb jsem nadšený. Flakon je granát, který musíte před použitím odjistit. Po nanesení na kůži jsem cítil bergamot a výrazný vetiver, které se mísily s kořeněnými tóny a hořkosladkým šafránem, do toho pak grep. Tóny, z nichž některé už znám třeba z Dior Homme, a které mám rád. Ale přeci je Spicebomb jiný. Ta kombinace nevtíravé květinové nasládlosti s výraznou kořeněností a dominujícím vetiverem je skvělou mužnou vůní.

Spicebomb vydrží dlouho a líbí se mi, jak se jednotlivé složky pomalinku vytrácí a nastupují ty další, až nakonec voníte vetiverem a ano, trochu i tabákem, jak parfém slibuje. A není vůbec drahý, za 50 ml zaplatíte asi 1600,-.

Už jste je zkoušeli? Líbí se vám? Jaké vůně používáte vy? :)

pondělí 10. září 2012

Dvouřadé sako, modrá a bílá


Photobucket

Photobucket

Photobucket


Takto jsem si v pátek vyrazil do Gantu na Chodov (Teda ne, že bych se tak strojil kvůli obchodu, měl jsem předtím nějaké zařizování ;) Věřili byste, že to sako už je má 57 let? Děda si v něm bral babičku. Kalhoty mám z H&M, košili na míru Le Premier, kravatu Ermenegildo Zegna a semišové mokasíny Gant.

sobota 8. září 2012

Nový Gant na Chodově a jejich Mini (Cooper) taxiPhotobucket
Malé zvenku, ale uvnitř je překvapivě veliké. Důkazem jsa to, že jsem se tam pohodlně vešel i já! :)

Photobucket
Podíval jsem se i do dámské prodejny...

Photobucket
... a zjistil, že tam podávají lepší občerstvení! :D

Photobucket

Photobucket
Ty svetry jsou nádherné. Přesně podle mého gusta. A boty z Gantu miluju. Jsou krásné, elegantní a mají i velké velikosti. Alespoň někdo. Díky!

Photobucket
Dvě polotrička přes sebe - ne-e. Ale když si jej vezmete přes košili a vyhrnete rukávy jako tady, vypadá to skvěle, no ne?

Photobucket
Ten vpravo s kotvou. Skvělý. Toto je podle mě sportovní elegance.

Photobucket
Odvoz až domů. Tomu říkám super služby :)

Photobucket
Moje nové boty...

Photobucket
... a ponožky. Ty s raky ♥


V OC Chodov nedávno otevřeli novou dámskou prodejnu Gant a z té původní se stala výhradně pánská. A k tomu nabízí skvělou službu - když si něco koupíte, můžete se nechat odvézt Mini Cooperem až domů. Super, že? Akce trvá jen tento víkend, tak jsem se tam vydal, podívat se na nový obchod a novou kolekci, a boty, protože Gant jako jeden z mála myslí i na nás s velkýma nohama a sháním nějakou obuv na podzim. A taky že jsem si jedny odnesl. Hnědé semišové kotníkové polobotky se žlutými šňůrkami a úžasné žluté ponožky s raky. Co na ně říkáte? :)

středa 5. září 2012

The Swarovski Skull Pendant


Photobucket

Photobucket

Když jsem si jej poprvé vzal na krk, vzpomněl jsem si na tu scénu z Titanicu, kdy stará Rose vzpomíná na náhrdelník s modrým diamantem a říká "it was a dreadfully heavy thing." A těžký opravdu je. A je krásný, že? Kalhoty Versace for H&M, sako z jejich kolekce Trend, brýle z jejich spolupráce s Lanvin.

pondělí 3. září 2012

Září měsícem módy


Photobucket

Určitě už jste zaregistrovali, že Prague Fashion Weekend se po dvou letech přesunuje z Pařížské na Hradčanské náměstí do stanu, jako tomu bývá na týdnech módy ve světě. Začíná už příští čtvrtek přehlídkou módního ateliéru zlínské Univerzity Tomáše Bati. Ve čtvrtek je na programu přehlídka minimalistické Hany Stocklassové, večer pak na Fendi a Cavalli Beachwear a Delor by Mirka Talavašková.

V pátek se můžete těšit na La Formela, spodní prádlo La Perla, na ekologicky zaměřenou kolekci Natálie Steklové, a večer na Jakuba Polanku, jednoho z našich nejúspěšnějších návrhářů a Simple Concept Store, který do Prahy přináší módu prestižních francouzských značek.

Ze sobotníího programu se nejvíce těším na přehlídku e:be, značky Evy Brzákové  s koženými doplňky Leokony Škanderové. Dále můžete vidět kolekci gruzijského návrháře Avtandil, Tiqe by Petra Balvínová či Tatiana.

Neděli zahájí přehlídka pražské VOŠON, dále se představí například Blažek, nejvíce se těším na STINAK Vladimíra Staňka, jehož kolekce už jsem obdivoval na VŠUP. Prague Fashion Weekend zakončí přehlídka 
Viktoria Vittori. Celý program najdete TADY.

Určitě vás potěší, že se na tuto čtyřdenní akci může podívat kdokoli - na přehlídky lze koupit lístky. Má to být velké. Už se nemůžu dočkat.Photobucket

Od 1. do 7. října se můžete těšit na Designblok a Premier Fashion Week, který otevře Liběna Rochová přehlídkou v kostele svatého Šimona a Judy, v Openstudiu ve Šporkově paláci a Superstudiu v Clam-Gallasově paláci můžete shlédnout výstavy a presentace českých návrhářů a výrobců doplňků a šperků.

Za zmínku určitě stojí Art talk s japonkou Yaoi Kusama o její avantgardní puntíkaté kolekci pro Louis Vuitton.


Photobucket

Dreft Fashion Week je od letošního zvláštní akce, která už nemá s Designblokem nic společného. Svoje kolekce představí například Ivana Mentlová, Simple Concept Store, pražská VŠUP, onvi&onavi a další workshopy, přednášky a podobně.

Už se těším. Plánujete zúčastnit se některé z akcí?