středa 29. června 2011

Arcolor


Photobucket

Lucie z Czech Original Fashion mě požádala, abych na vyhlášení vítěze ArFashion Designer 2011 předal cenu Campari za nejlepší červený model a tak jsem se dostal na tuto akci, která byla vyvrcholením každoročního projektu, který si bere za cíl ukázat mladé nezávislé návrháře a spojit je s hudební scénou.

Nechyběly Campari drinky rozlévané milými hosteskami, přehlídky finalistů zpestřilo vystoupení taneční skupiny Radka Brusche... více na fotkách Marie Bartošové.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Gant, podzim/zima 2011


Photobucket

Dnes se v nádherném starobylém domě na Malé straně konala prezentace dámské kolekce značky Gant na nadcházející zimu. PR Gantu, Jana Prokešová, je nejen velmi milá, ale spolu se dvěmi dalšími dekoratérkami odvedly skvělou práci a tamější prostory proměnily v obývací pokoj anglického sídla či horské chaty.

Samotná kolekce se dělí na tři části. Royal Eccentrics je inspirována bohatou rodinou žijící na starobylém sídle a je plná tvídu, manchesteru, vlny, universitních emblémů a s prvky kostičkovaného loveckého či jezdeckého oblečení se vzorem rybí kosti, šaty s potiskem kachny.

V kolekci Christmas in Vermont se objevují roztomilé například vánoční svetry se soby. Mají je mít i v pánském provedení (jako většinu kousků), tak se těším :)

Kolekce Skiing in Aspen byla naaranžována do pokoje horského srubu a předvádí styl Audrey Hepburn, který vnesla do sportovního oblečení a představuje zároveň to, co se pod pojmem "sportovní oblečení" vybaví mně. Velmi mne zaujaly limitované pánské hodinky s vyměnitelnými náramky, obrovské šály s krásnými vzory, prošívaná bunda s průhlednou horní vrstvou, ve které byla zašita peříčka a nejúchvatnějším kusem byla světle hnědá kožená bunda s huňatým bílým límcem.

Potkal jsem se tam s Martinou Matyášovou, šéfredaktorkou Elle.cz, která sice vypadá přísně, ale je moc milá, usměvavá, bezprostřední a nadšeně si zkoušela některé z kousků, a s Petrem Jansou z inVogue, který se snažil najít zamaskovaý trezor nebo se dohadoval, jak vznikly náramkové hodinky. Vypili jsme si sklenku šampaňského a já bych chtěl moc poděkovat Janě Prokešové a Gantu za toto příjemně strávené odpoledne a ochotu, s jakou nám kolekci ukázala a také za dáreček :)

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

úterý 28. června 2011

Sako Balmain


Nedávno jsem v sekáči narazil na toto sako Balmain a nemůžu si je vynachválit. Látka je lehká, prodyšná a nekrčí se. Jde prostě poznat, že se jedná o kvalitní kousek. Jinak mám na sobě tričko Topman a džíny, boty, brýle a náramky z dřevených korálků H&M (náramky prodávají v sadě po čtyřech).

Photobucket

Photobucket

Photobucket

pátek 24. června 2011

Holit či neholit?


Photobucket
L’Officiel Hommes

V letním vydání německého GQ Style stojí: „Spojení „holení celého těla“ by jsi měl vyškrtnout ze svého slovníku (a také už nikdy tento zlozvyk opakovat). To je jako bys byl nejméně německým mistrem v plavání.“

Odedávna se z hygienických důvodů holily prostitutky, ostatní ženy si prý začaly holit podpaží v roce 1915, kdy časopis Harper’s Bazaar ukázal v květnovém čísle reklamu, kde měla modelka šaty bez rukávů a oholená podpaží. Někde jsem zase četl, že to způsobilo oholené podpaží herečky hlavní postavy ve filmu Kleopatra, také z roku 1915. Výrobci holicích strojků začali ženám sugerovat, že by se měly zbavovat "nežádoudích chloupků". Jak se začaly zkracovat sukně, začaly si ženy holit i nohy. Ale proč se začali holit muži jsem nikde nanašel. Ani proč se holí hlavně muži z "východu".

Pořád se mluví o holení, depilaci, epilaci, je to však ale stále ještě in? V reklamních kampaních, na přehlídkách a ve filmech se ukazují s neoholeným podpažím i poměrně hodně zarostlí muži, tak proč se od nás očekává, že se u nás budeme holit? Na „západě“ se muži také neholí.

Kamarádky, kterých jsem se na toto ptal, reagovaly různě. Zatímco jedna říkala „kdyby kluk neměl oholené podpaží, asi by ztratil můj zájem.“, zatímco další říkala „mně se líbí nevyholení chlapi. Chlap má být chlupatý. Ne zase aby vypadal jako opice, ale má mít chlupy.“ Anebo „Když tam nic nemá, vypadá to divně. Jako kdyby byl ještě dítě.“ Spolubydlící mi zase vzala jarní Vogue Hommes International s Jamesem Francem s jeho neoholeným podpaží na titulce a šokovaně se zeptala „Víťo, to je normální?!“

Co říkáte vy? Líbí se vám přírodní nebo vyholení muži? A co říkáte na níže uvedené fotky?

Photobucket
Moncler

Photobucket
Vogue Hommes International, jaro/léto 2011

Photobucket
Azul by Moussy

Photobucket
DsQuared2

Photobucket
John Galliano

Photobucket
Vogue Hommes International, podzim/zima 2010

Photobucket
Sisley

čtvrtek 23. června 2011

Redken II


Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Díky Sandře mám ještě několik fotek z včerejšího stříhání Redken. Líbí se vám můj nový sestřih? Já jsem s ním moc spokojený :)

Redken


Photobucket

Díky Lucii z Czech Original Fashion mělo pár bloggerek, fotograf Tomáš z Polaroid Love a já možnost vyzkoušet si, jak stříhají kadeřnice v Redken. Skvěle! Jsou profesionální, milé, a každému z nás poradily, jak se o vlasy starat, jak si je foukat a jaké produkty používat. Já jim moc děkuji za toto příjemně strávené odpoledne a za skvělý sestřih :)

Fotky nejsou nic moc, podívejte se třeba k Sandře nebo Lucii.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

úterý 21. června 2011

Versace pro H&M


Photobucket

H&M dnes ráno v tiskové zprávě oznámilo, že dalším návrhářem, který pro tento řetězec vytvoří oblečení bude Donatella Versace! K dostání bude od 17. listopadu a těšit se můžeme na dámské a pánské oblečení z kůže, s potisky, hýřící barvami a z exklusivních materiálů, a dekorativní předměty do domácnosti. Donatella navác navrhla předjarní kolekci, která však bude k dostání jen v zemích, kde je možné nakupovat věci H&M přes internet.

Těšíte se? Já ano, jsem na kolekci moc zvědavý!

čtvrtek 16. června 2011

Projekt Daily Portrait


Photobucket

Od včerejška je v Nodu vystaven projekt Daily Portrait fotografa Martina Pavla. Jde o 365 snapshotů - zájemci nebyli foceni, ale natáčeni - a z toho krátkého videa si mohli sami vybrat snímek, který chtěli zveřejnit.

Kromě fotografií vznikl i klip pro kapelu LUS3, který by měl být představen do konce června. Na Webu budou fotky postupně zveřejňovány až do 21. března 2012.

Výstava bude trvat do 30. srpna.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Na závěr se s vámi (především jako student německého jazyka) musím podělit o fotku cestovní kanceláře Azur Reizen, kterou jsem na Revoluční ulici už tolikrát míjel. Podle jejich internetových stránek nenabízí zájezdy do nevěstinců ani za prostitutkami, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jistě chtěli napsat Reisen (= cestování), ale namísto toho napsali Reizen (= vzrušení, dráždění, rajc). Každopádně to svádí k představám jiných služeb :D

Photobucket