pondělí 31. ledna 2011

Muži s Birkinkou

Photobucket

Nošením ikonické tašky Birkin od Hermèse jsou známy především Lady Gaga nebo Victoria Beckham, a spousta dalších slavných žen. Ale v poslední době ji nosí také čím dál více mužů. Marc Jacobs snad není viděn s jinou taškou než Birkin, po vzoru manželky má černou Birkinku i David Beckham a jednu světle hnědou má i Roger Federer. Dokonce se objevila i na přehlídce pánské kolekce Hermèse na podzim/zimu 2011/12. Sám jsem kdysi v Praze potkal nějakého turistu, který měl v ruce obrovskou oranžovou Birkinku.

Co na to říkáte vy? Hot or Not? Proč by tuto tašku směli nebo nesměli nosit muži? Koneckonců, co z pánského šatníku si ženy ještě nepřivlastnily? Nosí obleky, košile (jen tomu říkají "kostým" - což je vlastně francouzsky oblek, costume a "halenka"), polobotky, vojenský styl (sluneční brýle nosili původně piloti), tetují se... A proč by tomu nemohlo být jednou i naopak? A nic vyloženě „ženského“ na ní přece není. Proč by ji podle vás muži nesměli nosit? Myslím, že když už ji i její tvůrci vložili do rukou modelům pánské kolekce Hermès, tak je to jasné. Já jsem PRO!

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

sobota 29. ledna 2011

Burberry Prorsum, podzim/zima 2011/2012
Přehlídka Burberry Prorsum se mi velice líbila. Na začátku barevné kabáty a kašmírové svetry, potom kožichy, svetry proplétané kožešinou, kabáty s kožešinovými límci, kožešinové čepice, boty a tašky s detaily z lakové kůže a úchvatný bílý norek s černými skvrnami na límcích, kabátech, čepici a tašce.

Kostkované kabáty na úplném začátku vypadají spíš jako na volný čas než do společnosti. Pak klasické střihy, ale v zářivě modré, červené nebo zelené. Proč by elegance musela být vždy jen černá a šedá? A ty límce a čepice z norka... jsou překrásné.

Nejlepší byl ten konec: při závěrečném defilé měli všichni modelové průhledné plastové pláštěnky a na runwayi začalo pršet! Christopher Bailey se prý nechal inspirovat starými reklamními kampaněmi Burberry, na kterých byli modelové zachyceni za různého počasí. Co na ni říkáte vy?

Photobucket

Photobucket

Příští zima ve znamení kožešin

Fashion weeky s módou pro pány na zimu 2011/12 už skončily a v kolekci snad každého návrháře se ve větší či menší míře objevily kožichy nebo alespoň kožešinové ozdoby a doplňky. Kožešiny nejlépe zahřejí, vždycky byly znakem luxusu a vznešenosti, a který jiný trend se stále drží už od pravěku?
Photobucket

Na přehlídce D&G jsme mohli vidět kožichy z liščí kožešiny, která se opakovala i na lemech bund.

Photobucket

Phillip Lim udělal z kožešiny dokonce tašky a rukavice.

Photobucket

Photobucket

Balmain předvedl oblečení lemované kožešinou mývala a semišový kabát podšitý ovčí kůží.

Photobucket

Na přehlídce Burberry Prorsum byly kožichy, límce, čepice a tašky hned v několika barvách a z několika různých druhů kožešin.

Photobucket

Trussardi využívá kůži – ať už lesklou, matnou, dřenou nebo s patinou – v kombinaci s kožešinami.

Photobucket

Roberto Cavalli

Photobucket

Kromě kožichu dlouhého až po zem předvedl Gucci tento huňatý kabát ze srsti mongolské ovce.

Photobucket

Louis Vuitton

Photobucket

Givenchy

Photobucket

Etro
Foto: style.com

úterý 25. ledna 2011

Sraz bloggerů podruhé


Photobucket

Asi bych spíše měl říci bloggerek a bloggera, ale pokud vím, tak mužský rod je v češtině neutrální a zahrnuje obě pohlaví ;)

Rachel Kanarowski, šéfredaktorka InStyle nás opět pozvala do Starbucks, aby se s námi podělila o svoje zkušenosti a dávala nám různé rady, jak vylepšit naše blogy, jak přilákat čtenáře a také jsme měli možnost se setkat na živo s autory (autorkami) blogů, které čteme. A já jsem velice rád, že Rachel, která je velice milá a přátelská, pro nás toto dělá!

Obrázky jsem si vypůjčil z blogu Martiny, DANNY ROSE.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Na sobě mám skinny jeans Cheap Monday, moje oblíbené tričko a propínací svetr H&M. A ta věc, co mám na krku je nějaká součástka k montování čehosi v koupelně. A mě se líbila a s tou dírkou byla ideální na pověšení na krk.

neděle 16. ledna 2011

Remeš a Mailly-Champagne


Photobucket

Tak, konečně jsem se ve Francii dostal k internetu! V pátek ráno jsme dorazili do Remeše, prohlédli si město a katedrálu, pak si taťka v Epernay nakoupil nějaké šampaňské a další při exkurzi a ochutnávce v šampaňském domě Mailly, kam mě pozval ředitel té firmy, když se na podzim zdržoval v Praze. Jejich šampaňské je opravdu výborné, narozdíl od některých značek, které jsou oblíbené snad jen díky dobrému marketingu. Exkurze to byla moc zajímavá. A člověk pak má k tomu konrétnímu vínu jiný vztah, než když si je pouze kupuje v obchodě.

Oproti Česku je tu překvapivé teplo. Všude se to zelená, na zahradě hotelu kvetly macešky a stromy, zelenaly se i vinohrady. A když jsem si otevřel francouzské okno, nevnikal dovnitř protivný chlad, který by mě nutil okno zase hned zavřít, ale příjemný vlahý vánek.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

A to jídlo! Francouzskou kuchyni zbožňuji! Líbí se možnost v klidu si vychutnávat menu o několika chodech a ta různorodost a vůbec pochopení celé kuchyně. Včera jsem si dal mušle svatého Jakuba s marinádou, pošírovanou tresku, bylinkový sorbet, jelení hřbet s brusinkami a celé to završily sýry a variace dezertů. Mňam!

Na sobě mám džíny a bundu H&M a boty Sansibar

středa 12. ledna 2011

Personalizace u Vuittona


Photobucket

Balím kufry, zítra odjíždím do Francie. Ale než odjedu, zanesl jsem ještě svůj nový diář zpátky do butiku, protože Louis Vuitton nabízí bezplatné služby personalizace, a já jsem se rozhodl jí využít. Vybrat se dá z několika barev, velikostí písma a umístění monogramu, který se může skládat až ze tří písmen (víc jmen u nás stejně ani mít nesmíte, protože to komunisti zakázali).

U Vuittona se kožené doplňky personalizují pomocí techniky hot stamping, při které se horkým razidlem do kůže vtiskne barevná fólie. Do týdne je pak ražba hotova, a já už se těším, až si po návratu z dovolené vyzvednu svůj diář, který bude zdobit můj zlatý monogram.

A pokud to potěší ochránce přírody; tato technika tisku je šetrná k životnímu prostředí, protože se při ní nepoužívá voda, rozpouštědla ani inkousty a nevznikají při ní škodlivé výpary (ironie).

úterý 11. ledna 2011

Na nákupech

Photobucket

Kamarádky šly nakupovat, tak jsem jel s nimi. V OC Arkády nebylo plno, obchody měly narozdíl od těch Na Příkopě poměrně větší výběr a jiné zboží a v Zaře to vůbec nevypadalo jako v Megasekáči. Nejvíc mě překvapil ten obrovský Humanic – na Národní není moc příjemný personál a když se zeptám, jestli v tom malinkém pánském oddělení mají boty ve velikosti 47, tak jen vrtí hlavou a divně se tváří. A tady by se dalo i vybrat…

Na sobě mám džíny a svetr H&M, bundu Sasch, rukavice Topman, boty Sansibar a taška Brice.

Photobucket

Photobucket

pondělí 10. ledna 2011

Jak jsme v sobotu plesali


Photobucket

Včera se u nás vesnici konala velká společenská událost – Krojový ples. Já v kroji nechodím a ani nejsem fanoušek dechovky, ale několikrát do roka na takový ples rád zajdu. Koneckonců moc příležitostí zatančit si valčík a polku dnes člověk nemá a u vína se tam potkám s bývalými spolužáky a známými, se kterými jsem se už dlouho neviděl.

Když někomu ukazuji fotky z podobného plesu, tak se většinou diví, proč tam vůbec chodím. Člověk musí být společensky oblečený, očekává se, že umí tančit a ještě tam hraje dechovka. Staré báby a drbny v „jupkách, sukňách a vlňákách“ sedí na židlích po obvodu tanečního parketu a pomlouvají každého, kdo špatně tancuje, není pro ně dost dobře oblečený nebo má snad stejnou kravatu jako minulý týden na plesu ve vedlejší vesnici…

Nicméně je ples příležitostí, jak pít alkohol ve větší či menší míře, bavit se u toho a nemít strach, že z toho bude mít po vesnici ostudu. Na plesu se to akceptuje :)

Photobucket

Photobucket

Photobucket

S mojí nejlepší kamarádkou Gábi. Na sobě mám smoking s košilí a motýlkem Lanvin loves H&M.

čtvrtek 6. ledna 2011

Občas si člověk musí udělat radost


Photobucket

Myslím, že člověk by si měl občas koupit něco luxusní, z čeho bude mít velkou radost. Já jsem to udělal a radost mám :) Co je v tašce vám ukážu příště…

Po dlouhé době jsem si obul boty, které pro H&M navrhl Jimmy Choo. Moc se mi líbí a nosím je, i když jsou mi poněkud malé, neuvěřitelně nepohodlné, a lakovaná kožená podrážka je v tomto počasí spíše nebezpečná. V bance mě z podlahy sbíral pracovník ochranky a u Vuittona jsem předvedl pěknou piruetu. Ale řekněte: nejsou nádherné?

Na sobě mám skinny jeans Cheap Monday, kabát s kožešinovým límcem Sasch, šálu Lanvin loves H&M a boty Jimmy Choo for H&M.

Photobucket

Photobucket