středa 29. prosince 2010

A je po nich


Photobucket

Tak, a je po Vánocích. A docela jsem si je užil. Navštívil jsem pár příbuzných, párkrát byl venku se psy. Dostal jsem krásné dárky - největší radost mám z foťáku! Brácha mi z Francie přivezl nějaké časopisy – sehnal i L’Officiel - 1000 Modèles + accessoires homme na léto 2011, kde jsou na každé straně fotky z přehlídek všech důležitých návrhářů, vzadu pak i detaily doplňků. A teď se povaluji doma, cpu se, popíjím čaj, víno, lihoviny a ven do té zimy, šera a ticha se mi vůbec nechce…

A pozítří je Silvestr a už teď si říkám, jak rychle ten rok uběhl, že jsem nic nestihl, pak přijde zkouškové - moc se na to netěším. Příchod nového roku budu slavit s pár kamarády v našem vinném sklepě a kvůli tomu, že připadá na pátek, chci vyrazit do Prahy hned v sobotu, abych ještě stihl udělat něco do školy…

Photobucket

Photobucket

Photobucket

čtvrtek 23. prosince 2010

Veselé Vánoce!

Tak jak se těšíte na Vánoce? Pečete cukroví nebo vánočku? Adventní kalendář už jste vyjedli? :)

Ještě včera jsem vyzvedával pár dárků. A u Vuittona mě zklamali. Už v září jsem se tam byl ptát na diáře. Ten co jsem chtěl (model MM v plátnu s monogramem - klasika) neměli, prý jej objednají. Průběžně jsem tam chodil a pořád nic. No a teď, v prosinci, tam měli posledních pár kousků různých modelů, ale ten „můj“ ne. Mají je asi dostat v lednu. Doufám, že jej budou mít ve Vídni, abych si jej mohl co nejdříve koupit, protože bych si jej netroufl objednat po internetu. Po zkušenostech s těmi línými a nespolehlivými zaměstnanci francouzské pošty a neschopnými tupci z té české, kteří z nepochopitelných důvodů posílají moje zásilky zpátky tam, odkud byly poslány anebo je prostě ukradnou, bych se jej s trochou štěstí mohl dočkat příští Vánoce. A když už dám za diář tolik peněz, tak jej chci mít nejpozději prvního ledna, to je snad pochopitelné, ne?

Teď balím dárky, jsem rád, že se zase vidím s rodinou a hlavně bráchou, který teď už nějakou tu dobu žije ve Francii… Veselé Vánoce a šťastný nový rok! :)

Photobucket

Photobucket

středa 22. prosince 2010

Poslední den ve škole v tomto roce

Dopoledne jsem sháněl poslední dárky, vyzvedával věci z čistírny, vyřizoval nový ISIC, a balil, protože zítra odjíždím na Vánoce domů. A pak jsem vyrazil na poslední předvánoční hodinu - seminář z literatury 20. století.

Počasí je - jako každé Vánoce - hnusné. Sníh roztál, takže všude na chodnících leží několik centimetrů hnusné břečky. Takže mám pokaždé dříve nebo později promočené boty a klouže to...

Na sobě mám Kabát s límcem z králičí kožešiny Sasch, skinny jeans a proužkované tričko H&M a boty Baťa.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

pondělí 20. prosince 2010

Friday night

Photobucket

Byli jste už někdy v Groove baru ve Voršilské? Vřele doporučuji, mají tam skvělé cocktaily.

Na sobě mám propínací svetr a motýlka Lanvin loves H&M. A ten náhrdelník s knírem miluju! :)

neděle 19. prosince 2010

Pánské tašky

Už dlouho a marně sháním novou tašku. Nejlépe koženou, do ruky a hlavně černou. Kůže přece jen vypadá nejlíp a je odolnější proti poškození (na rozdíl od koženky, která se dříve nebo později začne loupat), tašky s popruhy na ramena nemám rád, protože mi vždycky stahují kabát na jednu stranu, a černá je univerzální barva.

Teď obcházím obchody, ale nikde nic zajímavého nenacházím. Tašky v Zaře jsou krásné, ale mají je pouze ve hnědé barvě. Ta první je z buvolí kůže, ta druhá z hovězí se vzorkem pštrosí kůže. Krásné, ale hnědé. A to bych moc neunosil.

Hezké tašky jsem našel i v Sisley. I když tu, která se mi líbila nejvíc na internetu vyfocenou nemají. Černá s šedým pruhem nahoře. Do ruky a s odepínacím popruhem na rameno. A měli ji i v hnědé. Ale tyto dvě bych také bral :) A v Háemku mají, sice koženkovou, tašku se vzorkem aligátoři kůže. Je vínová a dost velká na to, aby se mi do ní vešel laptop a všechny věci, které přes den potřebuji.

Foto: Zara, Sisley, inVogue

středa 15. prosince 2010

Lanvin trenchcoat

Na sobě mám trenchcoat Lanvin loves H&M, modré skinny jeans H&M, hedvábný šátek, rukavice Topman a boty Maverick.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

pátek 10. prosince 2010

Balzám na rty L'Occitane

Nějakou dobu jsem sháněl nějaký výživný balzám na rty. Zkoušel jsem to u Korres, kde měli jen ty s příchutí a v kelímku. To mě osobně nevyhovuje, protože mi by mi vadilo do kelímku strkat prst a pak jej mít umaštěný a moc hygienické mi to také nepřipadá. A tyčinky mají až do ledna vyprodané.

Pak mi někdo poradil L’Occitane. Jejich balzám stojí 215 Korun, díky 10% bambuckého másla rty vyživuje, a v Praze mají obchody snad všude. A objednat si jej můžete i na internetu

Photobucket

čtvrtek 9. prosince 2010

Bloggers meet-up a čokoládový večer

Photobucket

Photobucket

Jakmile mi skončil seminář moderní literatury, vydal jsem se do Starbucks na Malostranském náměstí, kam nás, fashion bloggery, pozvala šéfredaktorka InStyle Rachel Kanarowski na takové setkání. Bavili jsme se o blogování, popíjeli kávu a ukusovali muffiny, které nám Rachel přinesla („The food at Starbucks is so baaad, that I brought you some muffins from a bakery.“). Bylo to fajn, Rachel je skvělá a rád jsem se opět viděl s bloggerkami. Fotky jsem si půjčil z Evina blogu eee.

Pak už jsem se vydal tramvají k jednomu kamarádovi, kde jsme měli se spolužačkami v plánu vařit/péct čokoládové soufflé a další věci, pili jsme, poslouchali hudbu, hráli nějakou zvláštní stolní hru... taková malá domácí párty :)

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

středa 8. prosince 2010

pátek 3. prosince 2010

Jaký byl letošní Code:Mode?

Photobucket

(Pod)zimní Code:Mode se konal v té bílé budově hned u metra Vltavská a musím říct, že to nebyla dobrá volba… Rozhodl jsem se tam vydat v pátek kolem čtvrté. Bylo tam málo místa na to, kolik tu bylo vystavovatelů a návštěvníků. Napřed jsem se vydal do pravé části, kde mě dav tlačil úzkou uličkou, dokud jsem se neprodral do stánku někde na boku a pak se prodral zase ven. Opravdu tam nebylo k hnutí. Levá část budovy byla o něco lepší – díky tomu, že nebyla předělena bílými přepážkami působila o něco méně klaustrofobičtěji, ale i tak mi dalo spoustu práce prodrat se z jednoho místa na druhé, k některým stánkům se nedalo dostat vůbec a tvořily se takové fronty, že se nedalo projít.

A sortiment byl stejný jako obvykle. Brože z korunkových uzávěrů, plastové přívěsky „kunda“ či „kundička“, obyčejná trička s „originálním“ potiskem za přemrštěnou cenu jsou nuda, věci co už dlouho znám z toho obchůdku u Staromáku, pořád ty stejné věci… Chtělo by to něco nového.

Bylo tam příšerné horko, celou dobu jsem v ruce tahal kabát, svetr, šálu a tašku a jak jsem se měl tlačit tím davem, tak se mi ani nechtělo fotit. Ani si něco důkladněji prohlížet. Spíše jsem znova a znova zjišťoval, že dav už mne opět unáší. Doufejme, že příští Code:Mode bude lepší a inovativnější a nejen výroční trh určité skupiny lidí.