čtvrtek 30. září 2010

Outfit z PFW

Protože teď kvůli práci nemám čas nic fotit, zalovil jsem ve složce z Prague Fashion Weekendu a tady je outfit, ve kterém jsem se účastnil přehlídek.

Vojenské sako a boty jsou z H&M, tričko H.E. by Mango, černá taška je Zara men a hedvábný šátek po babičce. Po jedné z odpoledních přehlídek jsem potkal kamarádku Nadiu, která si mě vyfotila pro své stránky MDLS.cz


úterý 28. září 2010

Zimní kolekce F&F

Určitě znáte oblečení F&F, které je dostání v řetězci Tesco. Když jsem se dověděl o kolekci na tuto zimu, byl jsem velmi příjemně překvapený: vojenské kabáty a saka v černé, šedé a olivově zelné, snoody a šály z vlny a umělé kožešiny, luxusně vypadající boty…

V obchodním domě MY na pražské Národní třídě jsem čekal velký výběr, ale jak mi prodavačka sdělila, byl o tu kolekci velký zájem a doporučila mi jet na Zličín, tam prý „ti vesničané oblečení nekupují a jdou jen po jídle“ :D. Nakonec jsem si, šťastný, odnesl černý zimní kabát (ten na první fotce). Čekal jsem nic moc kvalitu, ale ten kabát je asi z 80% vlny, je příjemný na omak a v zimě určitě hezky zahřeje. Jen bych vytkl, že opravdu nesedí jak by měl, je střížen spíše rovně. Ale možná je to tak schválně.

Takže pokud si chcete koupit trendy a efektní oblečení za příznivou cenu, vydejte se do nejbližšího Tesca. Kolekce má být k dispozici ve všech obchodech.
neděle 26. září 2010

90 let Vogue Paris

Právě vychází jubilejní 90. číslo Vogue Paris. Z celkových 622 stran je 276 stran reklamy a 104 blahopřání od návrhářů z celého světa. Na titulní straně stejně jako v editorialu od Stevena Kleina se objevuje supermodelka Lara Stone.

Nové editorialy (od například již zmíněného Stevena Kleina, který režíroval klip Alejandro Lady GaGa; Hediho Slimane, Maria Sorrentiho, Davida Simse, Terryho Richardsona), se střídají s útržky ze starých vydání, a k časopisu každý dostane složku s fotografiemi z devadesátileté historie časopisu…


sobota 11. září 2010

Prague Fashion Weekend - neděle

Sice pozdě, ale přeci. Dříve jsem se k tomu nedostal a v novém bytě ještě nemáme internet…

V neděli byly k vidění přehlídky světových značek: Diesel, Airfield, Bogner, Pinko, Monnalisa, Corneliani, Anima Tua, Belstaff a Pietro Filipi. Moc se mi líbily kožené boty do půli lýtek lemované kožešinou anebo ty, inspirované motorkářským stylem, obojí od Corneliani. V kolekci Diesel bych si také vybral – k vidění byly k vidění modely pro volný čas. Největší potlesk ovšem sklidila přehlídka Monnalisa s kolekcí dětského oblečení, které předváděly děti… Bogner předvedl sportovní zimní oblečení. Nejvíce mne zaujaly kožešinové boty, které mi připomínaly kolekci Chanel. Dámské modely byly hezčí – pánské byly plné nášivek a podobně.

Abych to shrnul – Navzdory reklamě, která slibovala akci rovnou fashion weekům v Miláně, Paříži či New Yorku, jsem od ní moc nečekal a udělal jsem dobře. „Prague Fashion Weekend“ byl něco úplně jiného než Fashion Weeky ve světě. Jakoby někdo chtěl, aby se lidi vůbec podívali, co že se to v té Pařížské ulici a pražských buticích vůbec vlastně prodává a hlavně, aby byla show.

Nejznámější české návrhářky chyběly, na papírových šatech bylo nevědomým přítomným vysvětlováno, kdo byl Christian Dior a jaký byl jeho dopad na módu, což se beztak minulo účinkem. Přítomní pánové se kochali spíše stojícími bradavkami modelek, než aby se nechali inspirovat předvádějícími modely a po příchodu domů spálili svoje kalhoty Rejoice, trekové boty rozpustili v kyselině a namísto bundy na snowboard si do práce nebo školy oblékli kabát. Možná právě kvůli publiku byly voleny také střídmější, konzervativnější modely? I tak některé budily pozdvižení, soudě podle výrazů přítomných. Můžeme jen doufat, že se příští rok polepší…

pondělí 6. září 2010

Prague Fashion Weekend – Ferré Milano

Jednalo se o prêt à porter kolekci milánského domu Gianfranco Ferré. Pánské modely sestávaly převážné z elegantních kabátů na tento podzim a zimu, pár sportovnějších modelů, a obleků. Dámské nabízely oblečení do práce, společenské šaty a kabáty.

Všechny modely byly elegantní a pro konzervativní a nenápadité Čechy nositelné, ale nejvíce se mi líbily dámské boty. Hlavně pak ty kotníkové z různě barvené dřené kůže se zlatými platformami a kuličkou uprostřed podpatku. Hvězdou večera asi měla být Andrea Verešová. Já jsem ji nepoznal, dokud to kdosi v davu neřekl. Podle mě se tam jen někdo až moc nakrucoval, pózovala jako najatá, a také se mi zdálo, že měla jako jediná z modelek úplně jiné boty, které se na molu objevily jen jednou. Ze všech modelek je měla jen ona a vypadaly, že mezi ostatní boty snad ani nepatří.

Za zmínku stojí také to, že se organizátorka rozhodla pomoci obětím povodní, a tak všechny přítomné vyzvala k tomu, aby smskou pomohli obětem povodní. Člověk by čekal, že jim snad pošle nějaké peníze ona sama, když se ona rozhodla pomoci. U místa, kde jsme stál, byla spousta volných míst (večerní místa k sezení byla vyhrazena jen pozvaným) a shodou náhod také chlápek, který rozhodoval, koho tam pustí a koho ne. A když vedle mě stálo pár nezainteresovaných turistů, dva ne moc vkusně oblečení lidé, pár holek, se kterými jsem se seznámil, a které jely do Prahy kvůli této přehlídce a až za námi nějaké matky s dětmi. No a koho myslíte, že na ta místa pustil? Samozřejmě, že ty děti s matkami, které přehlídka evidentně nezajímala, nějaké svoje známé, se kterými se celou dobu bavil, a mezitím se tam ještě zezadu kdosi vecpal, takže volná místa zaplnili děti a lidé v šusťákových bundách a adidaskách, a ti, které přehlídka opravdu zajímala, toho moc neviděli. A to jsme se dožadovali, aby nás tam vpustil.

neděle 5. září 2010

Prague Fashion Weekend – sobotní odpoledne

Pražský víkend módy jsem si nemohl nechat ujít. První přehlídku New Fresh Style – soutěž designérských talentů – jsem zmeškal a dorazil až na české a slovenské návrhářky. Ten, kdo namluvil sponzory a ohlašoval jména návrhářek a jejich kolekcí, měl děsnou výslovnost: „frizér“ (fr. friseur), „lambsvůl“ (angl. lambswool), „models“ či „glamůr“ (angl. glamour). Přehlídce předcházelo defilé modelů ušitých podle návrhářů, kteří změnili svět módy a byly z plastu, papíru a kovu. Kdybych byl nezainteresovaný divák (jako většina přítomných), asi by se mi to líbilo. Styl návrhářů to vystihovalo, ale nechápu, proč to předváděli na Fashion Weekendu, když se tak oháněli světovostí této akce, či proč byl tailleur od Chanel z plastu. Jen to dokazuje, jak módně zaostalí Češi jsou, když jim někdo musí vykládat, co udělala Vivienne Westwood. Musím ale pochválit česky mluvící slečnu, která si na výslovnosti dala opravdu záležet (a to byl mezi jmenovanými i Yves Saint-Laurent, považte!).

Coco Chanel, YSL, Christian Dior, John Galliano, Vivenne Westwood (2x), Alexander McQueen

Pak následoval první blok přehlídek. Na každé straně osmdesát metrů dlouhého mola (moderátorka Leny Trčková několikrát opakovala, že je nejdelší v Evropě a kolik kilometrů modelky nachodí. Pochybuji, že v Miláně to také pořád dokola opakují) byly čtyři řady židlí. Napřed jsem stál za ohradou, protože jsem si myslel, že místa jsou jen pro pozvané a nevycházel jsem z údivu nad tím, co za sebranku si to tam pozvali. Někteří lidé vypadali, že se tam objevili úplným omylem, byli povětšinou nevkusně oblečení (ani bych se nedivil, kdyby se fotografie některých účastníků PFW objevily na Módním pekle), hned při příchodu jsem se málem srazil s nevkusně a příliš nalíčenou holkou s peroxidovými vyžehlenými vlasy s falešnou taškou od Vuittona a přímo naproti mně seděl kluk ve sportovní teplákové mikině, kterého ze všeho nejvíce zajímala poprsí modelek či prosvítající spodní prádlo, a pokud se mu nějaká líbila, tak přikyvoval, kulil oči a usmíval se. Pak jsem zjistil, že rezervovaná jsou jen některá místa a ve druhé ještě jedno zbývalo. Když jsem se rozhlédl, zjistil jsem, že přede mnou asi o dvě místa napravo sedí Blanka Matragi.

Modelky a modelové byli velmi profesionální, jen jim to občas na hladkém mole klouzalo a některé modelky byly hubené tak, že jim na tělech šaty nedržely, až jim z výstřihů lezla ven prsa a vzadu se jim šaty odchlipovaly tak, až jim byl vidět zadek. Mohly by jim je upravit na míru. Některé modely se mi líbily, ale třeba Iška Fišárková s kalhotami, které vypadaly jako ty od Rejoice a klasické klobouky Tonak a boty od Bati se k nim vůbec nehodily… já říkám hrůza! Soudě podle stylu oblékání Čechů bych řekl, že tuto kolekci nejvíce ocenili.
Blanka Matragi

Miss České republiky 2007 Kateřina SokolováZ kolekcí mně zaujala tady tato, ale nemůžu si vzpomenout, od koho byla... Nejvíce se mi líbily kožené návleky na ruce s kulatými nýty a ten kabát v módní barvě velbloudí srsti. Na rozdíl od ostatního pánského oblečení na Fashion Weekendu velmi nápaditá kolekce!

čtvrtek 2. září 2010

Alber Elbaz z LANVIN pro H&M!

Podle nejnovějších spekulací by měl být onen návrhář Alber Elbaz, jak včera informoval server inVogue.cz. A na Youtube je už i video, které to potvrzuje. Podle jeho vlastních slov jej H&M oslovilo s tím, aby zprostředkoval sen, který stvořil v Lanvin, přiblížili širší veřejnosti“, a že se mu líbí nápad prodávat luxusní věci v H&M, raději než aby v Lanvin zlevnil, a tak řekl ano.

Já osobně jsem nadšený a na tuto kolekci se moc těším. V diskusi pod videem někdo píše, že se H&M ptal, a dámská, a hlavně pánská kolekce má být zveřejněna 2. listopadu - tři týdny předtím, než se má objevit v obchodech. Sledujte stránky H&M, kde by se 9. září mělo objevit více informací.