úterý 30. března 2010

Ranní mrazíky

Včera bylo po ránu celkem chladno, tak jsem se rozhodl ještě vytáhnout svoji norkovou šálu, protož ji pak asi dlouho neobleču. Docela mě pobavila jedna Němka, která ke svému doprovodu řekla: „Schau! Er hat ein totes Tier um“ („Podívej! Má na krku mrtvé zvíře“), ale v takovém zvláštním, lehkém konverzačním tónu, jako by se tím bavila :D

A na Národní třídě jsem se musel nahlas rozesmát, když kolem procházejí holka upřeně sledovala s přihlouplým výrazem moji šálu během chůze, a pak řekla svému kamarádovi: „Ty vole on měl na krku kočku!“ :D

Mám na sobě černé skinny jeans od Cheap Monday, trenčkot z Reserved, vintage šálu/límec z norkové kožešiny, Rukavice Topman, Boty Armando Rodolpho a hnědou tašku od dědy. A musím říct, že je to nejlepší a nepraktičtější taška co mám, i když už má přes 30 let.


čtvrtek 25. března 2010

Skvělá vychytávka od Evian

V létě jsem si ve Francii koupil několik balení Evian brumisateur (vlastně Evian ve spreji), což velmi obveselilo moji tamější kolegyni – prý se totiž používá hlavně u malých miminek, aby jim v kočárcích nebylo horko.

Tato voda z Evianu s rozprašovačem se nanáší na obličej k osvěžení pleti v horkých dnech a prý má blahodárné účinky. Každopádně už se oteplilo, tak od teď budu zase nosit brumisateur ve své tašce.

Také jsem zjistil, že se tato vychytávka dá koupit i v ČR, i když je jako všechno importované docela drahá… Pouhých 50 ml vyjde asi na stovku a mělo by to jít běžně objednat na internetu i u nás.


středa 24. března 2010

Trendy na jaro a léto

Army
Pořiďte si něco vojenského. Třeba v Sasch na Hlavním nádraží mají ještě dost vojenských bund stále zlevněných asi na pět set. Vysoké boty, olivově zelená barva, plátěné batohy… Pokud byl váš taťka na vojně, tak se jej zeptejte, jestli ještě něco nemá.

Námořníci
Modrá, bílá, béžová. V Mangu Na Příkopě mají naprosto úchvatný modrý svetr s velkou červenou kotvou vypletenou na hrudi, proužkovaná trička seženete snad všude (například Topman nebo H&M), k tomu béžové nebo bílé plátěné kalhoty a nějaký vak (zkuste ZARA, tam jich mají několik).

Šortky
Jakékoliv délky, nejlépe nad kolena a ohrnuté.

Denim
Kalhoty a bundy z tmavomodrého denimu. Anebo třeba jedna z těch vyšisovaných košil, co mají v H&M.

Mokasíny
Ať už k šortkám nebo ke kalhotám (ohrnutým samozřejmě) budou mokasíny prostě in. Tak dejte tento rok vašim teniskám volno a kupte si mokasíny. Ti, co nemáte sloní nohy jako já je najdete kdekoliv. A hlavně si do nich nedávejte ponožky ;)

Boots
Noste vysoké boty. Holínky, rajtky, gumáky, vojenské boty… Asi v tom bude horko, ale možná budou i chladnější dny.

Tašky
Nějak jsem se nadchl pro „psaníčka“, takže je budu propagovat i tady. Potěšilo mě, že už nějaká mají v Marks & Spenser či Mexx, ale třeba se ještě nějakých dočkáme. Vojenské plátěné batohy, vaky, návrháři předvedli i ledvinky, i větší tašky do ruky – ideální pro lidi jako já, kteří u sebe neustále potřebují mít spoustu věcí. Na tašky přes rameno letos zapomeňte.

Šperky
Kožené pásky, od těch nejtenčích až po tlusté, připomínající potítka, řetězy, psí známky, anebo něco ve stylu Karla Lagerfelda či to, co předvedl Lousi Vuitton – karabiny se spoustou zavěšených předmětů.

úterý 23. března 2010

A je tu jaro!

Konečně je tak teplo, že můžu zase vytáhnout svoje sáčka a kabátky, můžu nosit jen svetry a nebude mi zima, a sníh se solí už konečně nebudou rozežírat moje boty.

Skinny jeans, košile, a černá saténová růže na klopě jsou z H&M, opasek Homini Emerito by Mango, kožené boty Reserved, Sluneční brýle Topman, taška Zara. Kabát se mi líbí ze všeho nejvíc – ulovil jsem ho v dědově skříni :)


čtvrtek 18. března 2010

Boty z hadí kůže

Už nějakou dobu sleduji na Ebay tyto boty. Jsou z hadí kůže od Giorgio Brutiniho a podle mého názoru jsou nádherné. Kde jinde seženete boty z hadí kůže za cca. 100 Dolarů i s poštovným do ČR?


středa 17. března 2010

„Psaníčka“ u mužů

Výraz „psaníčko“ nemám rád, protože pod psaníčkem si každý představí (nebo alespoň já) takovou tu malou plochou dámskou kabelku, do které se nic nevejde. Možná je to také proto, že podobnou kdysi nosívala moje babička pod paží a já jako malý kluk nechápal, co v tak tenké kabelce může mít. Mnohem výstižnější je anglická „clutch bag“ vyjadřující fakt, že se toto „psaníčko“ drží v dlani. Ale dost keců.

I když se vám to divné zdát může, na psaníčkách pro muže nic není. Objevila se na přehlídkách předních návrhářů a v zimním čísle Vogue Hommes International jim věnovali desítku fotografií. Ale musíte počítat s tím, že pobíháním po ulicích Prahy budete budit pozdvižení – na něco takového nejsou Češi zvyklí.

Turecko má vlastní Vogue

Tak se už i Turecku poštěstilo mít vlastní mutaci Vogue. Pokud vím, tak jejich usilování o přijetí do EU se ještě nezdařilo; to asi proto, že v Evropě ani neleží. Tak se dočkali alespoň vlastního Vogue.

Nám nezbývá, než doufat, že se k nám Vogue také dostane, anebo že alespoň zlevní ty k nám dovážené časopisy o módě, protože platit měsíčně téměř čtyři sta za časopis, který stojí u něj doma čtvrtinu toho, co u nás, si studenti nemůžou dovolit.

Vůbec nejvýhodnější je předplatit si je. Například takový americký Vogue vyjde ročně i s poštovným na 70 Dolarů, L’Uomo Vogue na 65 Euro a Vogue Hommes International, vycházející jen dvakrát do roka, na necelých 17 Euro.